Seksi Shqiptar
Nuk jeni rregjistruar akoma ne forum???REGJISTROHUNI per tu konsultuar ne te gjitha seksionet e forumit,per te pasur me shume te drejta ne kete forum...
Seksi Shqiptar

SexAlb.Tk PikaLoti.Tk ShqipSeks.Tk
 
ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Te gjitha Pozicionet e Seksit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:08 pm

Këtu i Keni Te Gjitha Pozicionet e Seksit Shikim Te Kendshem!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:10 pm

Bashkimi i Bletës

Gruaja ulet mbi penisin e burrit i cili është ulur me kembët të zgjatura përpara.Gruaja mund të ulet e të ngrihet vertikalisht duke u mbështetur mbi duar e mbi kembë. Burri shoqëron lëvizjet duke e ngritur nga bythët dhe kofshët
burri mund të mbështt kurrizin në mur për një mbështetje më të mirë.Gruaja mund të përgjunjet për tu përkulur sa më mirë përpara e për të ndryshuar kendin e përkuljes se vaginës.
Pro:

Gruaja kontrollon më mirë thellësinë e penetrimit sesa në pozicionet e tjera me penetrim nga mbrapa.
Pjesa e përpara e vaginës dhe pika G janë të stimoluara mirë.
Burri në pozicion pasiv mund të përkëdhel gjokset dhe klitoridin e të dashurës.

Kundra:

Pozicion lodhës për burrin në mungesë mbështetjeje.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:24 pm

Bashkimi i Shqiponjës ...

Të shtrirë në krah 2 partnerët përqafohen dhe gruaja shtrëngon vithjet e burrit midis kofshëve. Burri përkul pak këmbët për të lehtësuar penetrimin.

Pro:

Pozicioni shumë intim dhe ofron një kontakt maksimal midis 2 partnerëve.
Thellësi e mirë penetrimi n.q.s.burri përkul lhtësisht kofshët midis atyre të gruas.

Kundra:

Hapësire lëvizjeje e kufizuar.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:25 pm

Pozicioni i përputhjes perfekte...

Gruaja zgjatet mbi burrin me këmbët e përkulura për të lehtësuar penetrimin. Kur penisi ndodhet ne pozicionin e duhur mbyll këmbët derisa trupat e partnerëve te përputhen në mënyrë perfekte. Gruaja mund të filloj stimulimin duke fërkuar trupine saj orzontalisht dhe anash tek partneri.

Pro:

Pozicion shumë intim që ofron një kontakt maksimal midis partnerëve.
Muret e vaginës nëse të ngushta favorizojnë ndjenja shumë intense.
Këshillohet për dashurinë tantrike.

Kundra:

Thellësia e penetrimit dhe hapësira e lëvizjeve janë të kufizuara.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:27 pm

Pozicioni i të dashuruarve

Dy partnerët rrine në këmbë përballë njëri-tjetërit, burri fërkon penisin tek vulva e partneres. Pas disa minutash fërkimi vulva do të hapet natyrisht për të lejuar një penetrim sipërfaqësor. N.q.s. gruaja është më e shkurtër se burri mund të ngrihet duke perdorur taka ose duke u ngjitur në dicka.

Pro:

Pozicion praktik dhe që realizohet parpitur në çdo situatë .
i mirë stimulimi i klitorit dhe i penisit.

Kundra:

Penetrim siperfaqësor.
Realizohet me vështirësi n.q.s. partnerët kane gjatësi të ndryshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:27 pm

Pozicioni i amazonës

Burri ulur në një karrige. Gruaja ulet në një kofshë dhe drejton penisin deri tek vagina. Sapo hyn penisi, mund të kontraktoj muskujt e vaginës për një penetrim dhe për të evituar dalje të padëshirueshme.

Pro:

Burri mund të përkëdhel gjokset dhe klitorin për ta cuar me shpejtë ne orgazmë.
Pozicion i këshilluar për ata që vujnë nga ardhja e shpejtë.

Kundra:

Hapësira e lëvizjeve e kufizuar dhe penetrimi pak profond.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:28 pm

Pozicioni i Andromakës

(gruaja e Hektorit dhe mamaja e Astyanax, pas pushtimit të Trojës u dërgua skllave në Greqi nga Neoptolene i biri i Akilit)
Burri shtrirë në shpinë, dhe e dashura ulet spër tij me këmbët e hapura me trupin tërësisht drejt. Gruaja kontrollon tërësisht thellësinë dhe ritmin e penetrimit.mund të lërë të lirë deshirën e saj për të dominuar.

Pro:

Gruaja ka një kontroll total që i lejon të fitojë besimin e të provojë lëvizje të tjera për kënaqësinë e saj.
Burri ka duart e lira për të provuar një kënaqësi më të mëdhe mund të përkëdheli gjokset për ti dhënë më shumë kënaqësi, bythët dhe klitoridin.
Stimolim i mirë i pikës G.

Kundra:

Ndonjëherë këndi i penetrimit mund të jetë pak komfort për burrin madje edhe me dhimbje n.q.s. penisi përkulet.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:30 pm

Bashkimi i Antilopës

Në gjunjë mbi dysheme,gruaja mbështetet me duar tek krevati e me kurrizë drejt. Burri e penetron nga mbrapa duke u mbështetur mbi gjunjë.
Gruaja mund të baj kembët hapur duke i vendosur jashtë këmbëve të partnrit të saj,për te ofruar maksimumin e hapjes vaginale,qoftë edhe ti mbylli kofshët për të shtrënguar vaginën e për të shtënguar penisin.
Pro:

Stimulim i mirë i mureve ballorë të vaginës dhe i pikës G.
Mundësi për burrin të stimulojë gjikset dhe klitorin e partneres.
Gruaja mund te fantazojë mbi partnerë imagjinarë.

Kundra:

Kujdes nga fërkimi i gjunjëvë mbi tapet.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:31 pm

Pozicioni i pemës me fruta

Një variant i pozicionit Idra që të jep të njëjtat sensacione duke të evituar shtypjen e ushtruar nga burri mbi gruan. Gruaja mban një kembë mbi gjoksin e burrit dhe tjetrën në krahë .

Pro:

Penetim i thellë.
Stimulim i fortë në sajë të kompresionit te barkut mbi vaginë.

Kundra:

Mund të jetë i dhimbshëm nëse penisi godet fundin e vaginës.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:32 pm

Pozicioni i Peshores

burri ulur në fund të krevatiti ose në një karrige. Gruaja i kthen kurrizin para se te ulet tek gjunjet e tij. Pas penetrimit mundëson të përkulet përpara duke gjetur pozicioni e ekuilibrit dhe të bilancohet nga penisi. Për të qenë më stabël gruaja mund të mbështetet tek gjunjët e burrit i cili e mban nga gjokset.

Pro:

Pozicion që lejon një penetrim të thellë me një hapësirë të mirë të lëizjeve vertikale.
Burri mund ti përkëdheli gjokset dhe klitorin e partneres për ta cuar më me lehtësi ne orgazmë.

Kundra:

Pozicioni i ekuilibrit vështirësisht i kontillueshëm


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:33 pm

Pozicioni i lëkundëses

Gruaj i kthen kurrizin burrit e mund të ulet tek ai duke u mbështetu te këmbët ose duke vënë gjunjët tek kofshët tij, ky pozicion lejon një hapësire te madhe levizjeje.

Pro:

Pozicion që i lejon burrit një pamje te mirë mbi penetracionin dhe një panoramë shumë eksituese mbi bythët dhe vaginën e partneres.
Hapësirë e madhe levizjesh mbi të gjitha (ne versionin e gjunjëzuar) për ti dhënë një kënaqësi të madhe mashkullit dhe për ta cuar në orgazmë.
Gruaja mund te fantazojë mbi partnerë imagjinarë.

Kundra:

Këndi i penetrimit munt të jetë pak komod për disa burra.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:35 pm

Pozicioni i Bambusë

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit gruajaj rrëshqet një këmbë mbi shpatullën e partnerit që njëkohësisht sjell perpara gjurin e tij.

Pro:

Pozicion zbavitës,origjinal e shumë akrobatik.

Kundra:

Stimolimet janë të kufizuara.
kërkon një elaticitet të mirë nga ana e gruas.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:36 pm

Bashkimi i Boas

Gruaja shtrirë në shpinë duke u mbështetur lehtësisht në krah dhe con këmbët tek vithjet e partnerit. Burri mund të drejtojë penisin në një penetrim te ëmbël . Ajo duhet të kontraktojë kofshët për të mbajtur penisin në pozicion dhe për të rritur kënaqësinë.

Pro:

Pozicion origjinal për të bërë dashuri me ëmbëlsi pa nxitim.
Këshillohet për dashurinë tantrike.

Kundra:

Hapësira dhe thelësia e levizjeve e kufizuar.
Rrezik daljeje pa dashje të penisit n.q.s. nuk i mbajtur mirë nga gruaja.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:38 pm

Pozicioni i lëruesit

Shtrirë në shpinë gruaja mbështet bythët në ane të krevatiti dhe shtrengon me këmbë vithjet e partnrit. Burri gjunjëzohet në dysheme për të penetruar duke mbajtur penisin horizontalisht, paralel me aksin e vaginës.
Burri mund të rri ulur ndërsa gruaja shtrihet në një tavolinë.
Pro:

Pozicioni vertikal midis penisit dhe vaginëes provokon ndjenja ndryshe nga ato te provuara nga një pozicion vertikal.
Penetrimi i thelle stimulon muret e vaginës.
Pozicion eksitues sidomos ne variantin në këmbë.

Kundra:

Prakticiteti dhe bërja e këtij pozicioni varet nga lartësia e krevatit ose tavolinës.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:39 pm

BAshkimi i maces

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit,partnerët bilancohen në krahë por ëmbëlsisht, duke evituar daljen e penisit nga vagina.

Pro:

Pozicion intim e i ëmbël të lejon të shihesh,pthesh pa u ndjerë të dominuar.

Kundra:

Hapësira e lëvizjeve e kufizuar dhe penetrimi pak profond.
Rrezikon të dali penisi gjatë barazpeshimit


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:41 pm

Pozicioni i Kalërimit

Burri shtrihet në shpinë ndersa partnerja gjunjëzohet mbi të duke e rrethuar me kofshët e saj. Gruaja kontrollon hapësiren e lëvizjes verticale e horizontale mbi penisin e partnerit, për te rritu kënaqësinë mbi muret e veginës dhe mund ta sjelle me lehtë burrin ne orgazmë.

Pro:

Gruaja është aktive dhe e lirë,zgjedh ritmin,shpejtësinëdhe tipin e stimulimit.
Burri mbetet pasiv dhe përqëndrohet tek kënaqësia duke përkëdhelur shpinen e partneres.

Kundra:

I mungon origjinaliteti, pas disa minutash stimulim kaloni në dicka tjeter.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:46 pm

Pozicioni i gërshëres

Duke u nisur nga pozicioni i Andromakës, gruaja bilancohet mbrapa tek këmbët e partnerit. Ky pozicion këshillohet për të vonuar ardhjen e partnerit.

Pro:

Lejon jë stimulim manual të klitorit.
Shikim eksitues për burrin.
Pozicion i mirë për të ngadalësuar orgazmën e mashkullit.

Kundra:

Kërkon jë elasticitet nga ana e gruas.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:46 pm

Pozicioni i kortixhanes

Burri rri ne gjunjë dhe penetron partneren e ulur tek ana e krevatiti ose neë një karrige . Ajo mund ta mbështjelli me këmbë përreth.
Gruaja zgjatet ne tavolinë ndërsa burri e penetron.
Pro:

Pozicion komod dhe pak lodhës për të dy.
Penetrim i thellë e hapësirë lëvizjesh të vithjeve .

Kundra:

Aplikimi i pozicionit varet nga lartësia e sendit mbi të cilin gruaja mbështetetet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:47 pm

BAshkimi i gaforres

Gruaja i hipën duke i kthyer shpatullat e partnerit të shtrirë neë shtrat. Ai drejton penisin në vaginë duke u lëshuar nga mbrapa dhe duke u mbështetur në krahë. Mund eshe të spostohet vertikalisht duke përdorur këmbët.

Pro:

Gruaja kontrollon thellësinë e shpejtësinë e penetrimit.
Burri mund të përkëdhelë gokset e partneres.
Sensacioni i flokëve te gruas që përkëdhelin fytyrën e burrit është shumë e vecantë dhe eksituese.

Kundra:

Rrezikon të dalë padashje penisi gjatë lëvizjeve shumë te shpejta e të pakontrolluara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:48 pm

Pozicini i lugës

Gruaja zgjatet në krahë me këmbët e përthyera. Burri mbështetet mbrapap saj për ta pentruar dhe shumë lehte mund ti përkedheli klitorin dhe gjokset,duke e puthur nga mbrapa qafën dhe veshët.
të arritur më shpejt orgazmën.

Kundra:

Hapësira e lëvizjeve të vithjeve e kufizuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:49 pm

Pozicioni i kërcimit të misionarit

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit, gruaja ngre lart bythët për të lëvizur në mënyrë rrethore vithjet , anësore e veerticale.

Pro:

Stimolim i mirë që stimolon shumë shpejt orgazmën tek burri.

Kundra:

Pozocion i vështirë pëe tu mbajtur gjatë,lodhës për të dy.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:50 pm

Bashkimi i Deas

Burri ulur në krevat, mund të mbështet shpinën në mur pëe një mbështetje më të mirë. Gruaja ulet mbi penisine tij duke levizur vaginën dhe pastaj shtrëngon vithjet e burrit me kembët e saj. Mund të lëvizi vithjet për të stimoluar më mirë vaginën e muret e saj.

Pro:

pozicion intim që i lejon ciftit të puthet dhe burrit të lëpijë gjokset e partneres.
Penetrim i mirë që lejon një stimolim të mirë të klitorit.
Këshillohet për burrat që kanë probleme ne ardhjen e shpejtë.

Kundra:

Stimolim i kufizuar i burrit


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
Admin
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 28
Join date : 31/08/2009
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Tue Sep 01, 2009 9:51 pm

Bashkimi i elefantit

Duke u nisur nga pozicioni lopthi(burri mbrapa gruas së përkulur), gruaja rrëshqet me ëmbëlsi në barkun e partnerit duke bërë që burri ta mbulojë tërësisht. Gruaja mund të lërë këmbët hapur për të lejuar një penetrim më te mirë, ose ti mbylli për të shtrënguar më fortë penisin në vaginën e saj.
Burri mund të mbahet tek parakrahët për të lehtësuar peshën mbi gruan e për ta penetruar më me forcë.
Pro:

Stimolim i shkëlqyer i mureve të vaginës dhe i pikës G.
Burri njëkohësisht mund të përkëdheli barkun e gruas e klitorin e saj.
Kontakti fizik maksimal midis partnerëve.

Kundra:

Liria e veprimeve thuajse hiç për gruan e cila mund të ndihet e shtypur nga partneri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.bisedoj.com
loli.girl
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 554
Join date : 25/08/2009

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Thu Sep 03, 2009 1:42 am

Admin shkruajti:
Bashkimi i Deas

Burri ulur në krevat, mund të mbështet shpinën në mur pëe një mbështetje më të mirë. Gruaja ulet mbi penisine tij duke levizur vaginën dhe pastaj shtrëngon vithjet e burrit me kembët e saj. Mund të lëvizi vithjet për të stimoluar më mirë vaginën e muret e saj.

Pro:

pozicion intim që i lejon ciftit të puthet dhe burrit të lëpijë gjokset e partneres.
Penetrim i mirë që lejon një stimolim të mirë të klitorit.
Këshillohet për burrat që kanë probleme ne ardhjen e shpejtë.

Kundra:

Stimolim i kufizuar i burrit
shume e kendshme..............................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lentipejaNumri i postimeve : 7
Join date : 03/07/2012
Age : 30

MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Wed Jul 04, 2012 11:00 am

Admin shkruajti:
Këtu i Keni Te Gjitha Pozicionet e Seksit Shikim Te Kendshem!
a ka mo apo veq ktu me foto
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te gjitha Pozicionet e Seksit   Today at 8:28 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Te gjitha Pozicionet e Seksit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Seksi Shqiptar :: Instruksione :: Mesime & Kulture Seksuale -