Seksi Shqiptar
Nuk jeni rregjistruar akoma ne forum???REGJISTROHUNI per tu konsultuar ne te gjitha seksionet e forumit,per te pasur me shume te drejta ne kete forum...
Seksi Shqiptar

SexAlb.Tk PikaLoti.Tk ShqipSeks.Tk
 
ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si te bejme seks anal pa dhembje?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Seksiologu
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 514
Join date : 05/08/2009

MesazhTitulli: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Thu Aug 06, 2009 2:14 pm

Atëherë, 2 problemet me kryesore te seksit anal janë higjiena dhe dhimbjet e depertimit.
Sigurisht qe shkenca e sotme e cila po viziton planetet, nuk e ka problem t'iu jape zgjidhje problemeve kaq te thjeshta.

Kjo poshte është 1 pompe e thjeshtë e cila quhet "Anal Dush". Kjo dergon
brenda anusit ujë te ngrohte dhe përdoret për shplarje. Për ata qe janë
maniake te pastertise e qe duan diçka me profesionale se uji, ka 1 leng
te posacem i cili blihet ne dyqanet SEX SHOP dhe qe siguron pastërti
sterile.

Sic e thashe edhe me lart, eshte padituria ajo qe e ben te veshtire
seksin anal, por nese behet ne menyren e duhur sjell kenaqesi per te
dy. Hera e pare eshte pak e veshtire, por pasi e kane bere sic duhet
dhe kane provuar kenaqesine, jane femrat ato qe e kerkojne vete
gjithnje seksin anal.

Sot po tregoj dicka te re. Ky poshte qe
po tregoj ne foto gabimisht merret si vibrator per vaginen, por nuk
eshte i tille. Ky quhet "buttplug" dhe eshte posacarisht per vrimen
anale.Ky ka 1 forme te tille qe pasi hyn nuk del, dmth eshte si pune tape. Ka te
permasave te ndryshme, por per fillestaret keshillohen ato te permasave
te vogla. Sherben per zgjerimin e femrave te cilat jane te ngushta nga
ana anatomike.

Perdoret keshtu: Pasi lyhet me vaj seksi, futet
ngadale dhe mbahet brenda per 15-30 minuta para se te besh seks me
partnerin. Ka femra te cilat i mbajne edhe me ore te tera duke veshur
edhe rrobat siper. I mbajne ne shtepi ose edhe mund te dalesh me te,
por mund te krijoje disi bezdi dhe veshtiresi ne ecje.

Kushtojne lire, rreth 10-15 euro. Kryesisht jane prej silikoni ose qelqi, por ato
prej qelqi konsiderohen me te pastra dhe te sigurta per tu mbajtur
brenda per disa ore. Sigurisht qe pas cdo perdorimi duhen lare me uje
te ngrohte dhe sapun.

Gjithashtu mund te mbahet brenda edhe
gjate seksit vaginal me partnerin. Depertimi dysh ndikon ne arritjen me
te shpejte te orgazmes tek femrat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Www.Sexalb.tk
Buck
VIP
VIP


Numri i postimeve : 82
Join date : 30/10/2009
Location : n'vend te nxet

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Fri Oct 30, 2009 5:21 pm

...plotsisht dakort.

po shpesher gjindesh ne disa situata qe nuk i ki keto "mjete" pra, un ja futi gishta, pshtym dhe poashtu "leng" t'pidhit.

e tonshi kadal kadale pa ja nis meniher si kali, po kadale eh, tonshi kur lshohet krejt biruci e partnerja o gati.... cyclops
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Seksiologu
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 514
Join date : 05/08/2009

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Fri Oct 30, 2009 6:40 pm

Eshte e vertete, duhet te kesh pak durim, duhet te luash me gishta nese nuk i ke keto mjete(sex toys). Gishtat duhet te jene me ndonje krem apo vaj seksi, deri sa te lirohet vrima anale, atehere je gati, dhe ajo sbesoj se do ndjeje dhembje Very Happy .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Www.Sexalb.tk
Buck
VIP
VIP


Numri i postimeve : 82
Join date : 30/10/2009
Location : n'vend te nxet

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Fri Oct 30, 2009 6:59 pm

a po t'dhem?
- po!!

te ndalem pra?
- jo-jo...

Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Seksiologu
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 514
Join date : 05/08/2009

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Fri Oct 30, 2009 7:06 pm

Nuk dua te dal nga tema por kjo me kujtoi dicka ne experiencat e mija. hahahahahaahahah sa qesha kur e lexova Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Www.Sexalb.tk
Buck
VIP
VIP


Numri i postimeve : 82
Join date : 30/10/2009
Location : n'vend te nxet

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Fri Oct 30, 2009 7:11 pm

dhe...mu ne ate moment, te gjithat teoria mbi relaksimin dhe zgjerimin e dalngadalshem dhe elasticitetin hudhen ne bunar......... Twisted Evil
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mili 123Numri i postimeve : 65
Join date : 08/11/2009
Location : shqiperia etnike

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Tue Nov 10, 2009 4:22 pm

per seksin anal ....un as qe e kaorp mvu me ndonje femer e as qe du ta provoj ,me duket thjesht palidhje jan menyrat tjera ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mili 123Numri i postimeve : 65
Join date : 08/11/2009
Location : shqiperia etnike

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Tue Nov 10, 2009 4:23 pm

mili 123 shkruajti:
per seksin anal ....un as qe e kam provu me ndonje femer e as qe du ta provoj ,me duket thjesht palidhje jan menyrat tjera ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Buck
VIP
VIP


Numri i postimeve : 82
Join date : 30/10/2009
Location : n'vend te nxet

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Thu Nov 12, 2009 1:31 am

po po, ka plot menyra, ama nuk osht palidhje, osht perberse e totalitet ne seks...osht ni mundsi tjeter, nese te dy partneret e dojn...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
albaniavloreNumri i postimeve : 92
Join date : 17/02/2011

MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Thu Feb 17, 2011 2:55 am

Eshte e vertete qe në raportin tradicional seksual vaginal arrihet kulmi i kenaqesise seksuale,ndersa seksi anal eshte vazhdim i asaj kenaqesie te arritur me pare pa u shkeputur , pra te mos kete pauze ndermjet seksit vaginal dhe anal.Dhe penetrimi anal sidomos heren e pare duhet te jete sa me pak i sforcuar i ndihmuar me lubrifikues si vaj seksual,vazeline etj,ku çifti arrin kenaqesi dhe eshte femra qe do ta kerkoje heren tjeter seksin anal duke e vendosur vete penisin ne anus.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lentipejaNumri i postimeve : 7
Join date : 03/07/2012
Age : 30

MesazhTitulli: eeeeeeeeee   Wed Jul 04, 2012 11:28 am

valla spo di veq me do qa boj sex une jo karin po edhe doren me ja shti se nin :p
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si te bejme seks anal pa dhembje?   Today at 8:20 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Si te bejme seks anal pa dhembje?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Seksi Shqiptar :: Instruksione :: Seksi Anal -