Seksi Shqiptar
Nuk jeni rregjistruar akoma ne forum???REGJISTROHUNI per tu konsultuar ne te gjitha seksionet e forumit,per te pasur me shume te drejta ne kete forum...
Seksi Shqiptar

SexAlb.Tk PikaLoti.Tk ShqipSeks.Tk
 
ForumForum  PortaliPortali  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 prishja e mashkullit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
djal_i_keq
VIP
VIP


Numri i postimeve : 55
Join date : 04/10/2009

MesazhTitulli: prishja e mashkullit   Sun Nov 22, 2009 11:18 am

kam degjuar per nje djal qe ka jetuar ne viset malore dhe gjith her eshte marrur me pun te bujqsis e disa tjera dhe eshte martu 31 veq e deri ateher ai kurr nuk ka bo sex dashta me pyt a ka me pas naj qrregullim seksual aj qe deri ne at mosh nuk ka bo mardhanje kurr, kalo mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Seksiologu
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 514
Join date : 05/08/2009

MesazhTitulli: Re: prishja e mashkullit   Sun Nov 22, 2009 4:26 pm

Nuk mendoj se ai nuk ka ndenjur pa masturbuar(do ket masturbuar ne bjeshke Very Happy), gjithsesi e mira e te mirave eshte qe cdo person te kete nje partner ku te explorojne e mesojne bashke rreth seksit. Nuk besoj se ka pesuar ndonje crregullim, mendoj se do jete i mbyllur ne vetvete dhe i ndrojtur nese ato jane martuar me shkuesi, duhet te punojne sebashku dhe pa komlexe qe te kene nje jete sa me te mire seksuale...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Www.Sexalb.tk
djal_i_keq
VIP
VIP


Numri i postimeve : 55
Join date : 04/10/2009

MesazhTitulli: Re: prishja e mashkullit   Mon Nov 23, 2009 2:23 pm

Seksiologu:
Nuk mendoj se ai nuk ka ndenjur pa masturbuar(do ket masturbuar ne bjeshke ), gjithsesi e mira e te mirave eshte qe cdo person te kete nje partner ku te explorojne e mesojne bashke rreth seksit. Nuk besoj se ka pesuar ndonje crregullim, mendoj se do jete i mbyllur ne vetvete dhe i ndrojtur nese ato jane martuar me shkuesi, duhet te punojne sebashku dhe pa komlexe qe te kene nje jete sa me te mire seksuale...

pse qfar rroli po lujka masturbimi tek nje i virgjer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Seksiologu
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 514
Join date : 05/08/2009

MesazhTitulli: Re: prishja e mashkullit   Mon Nov 23, 2009 6:39 pm

Njerëzit që e përdorin dhe e respektojnë konceptin e virgjërisë, kanë arritur në përfundimin se duhet të ketë një definicion për virgjërinë. Ka shumë kualitete abstrakte në këtë përcaktim. Përderisa askush nuk e shikon, nuk e ndjen, nuk e nuhat, ose nuk e peshon virgjërinë në një peshore; standardet për të vendosur çfarë është një virgjëreshë, ose çfarë nuk është ajo, në të vërtetë janë shumë arbitrare.

Disa njerëz mendojnë se virgjëria është në radhë të parë një çështje fizike. Të tjerë mendojnë se, në të vërtetë, është një çështje psikologjike dhe spirituale. Në të vërtetë ajo duhet të definohet sikur ka edhe elemente fizikë dhe elemente psikologjike.


Ti thua virgjeria e mashkullit, qe ne te vertete virgjeri apo prishje virgjerie tek nje mashkull ne gjuhen shkencore nuk egziston.

Me virgjeri praktikisht ne ditet e sotme ne gjuhen shkencore kuptojme kete gje: Ja te shpjegojme pak anatomine e vagines.

Vagina ne vetvete eshte nje organ gypor muskulor, ne hyrje eshte himeni(cipa e virgjerise, pra nese akoma nuk ka penetruar gjate ndonje akti seksual). Pas pelcitjes se kesaj cipe mbeten vetem karunkulet himenale. Me pas gypi shtrihet deri te qafa e mitres,me pas formohen nje pale te pasme - baza per te ruajtur spermen...

Pra tek e gjithe kjo qe spjegova, behet fjale per Himenin, kur penisi penetrohet ne vagine, himeni cahet dhe del gjak ne shumicen e rasteve dhe ne gjuhen popullore kete e quajme virgjeri...

Ndersa tek mashkulli ne kuptojme prishje te virgjerise kur shkon me nje femer apo kur masturbon apo ejakulohet per her te pare?
Une pervete e konceptoj kur ai masturbon per her te pare dhe prishet...

Pyetja jote ishte teper siperfaqsore dhe une tu pergjigja shume siperfaqsor...

E di cka thene nje njeri i famshem per masturbimin? Te masturobosh do te thote te besh seks me personin qe dashuron....

Tek titulli ti psh ke vene prishja e mashkullit, dhe mua gjeja e pare qe me erdhi ne mendje kur lexova titullin dhe permbajtjen, ishte qe a do te kete crregullime ne lidhje me ejakulimin(prishjen)(do te prishet shpejt apo sdo te prishet fare)dhe une te kam thene qe: ai ka masturbuar, dhe kur masturbon eshte prishur shume here, pasi kjo eshte nje gje normale dhe sdo te kishte ndonje lloj crregullimi persa i perket prishjes, pasi e ka provuar shume here...

Problemi i vetem ne nje martese te vonshme eshte se mund te ngjizet me veshtiresi nje femije, ndersa problemet psikoemocionale per personin ne fjale do te vijne duke u permirsuar me kalimin e kohes, pasi ai do te piqet seksualisht dhe do te mesohet me partneren...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Www.Sexalb.tk
djal_i_keq
VIP
VIP


Numri i postimeve : 55
Join date : 04/10/2009

MesazhTitulli: Re: prishja e mashkullit   Thu Nov 26, 2009 12:30 pm

komplimente per gjdo fjal per gjdo shkrim qe e poston ti edhe kisha me te kerku falje se nashta naj her po te lodhi me pytje ama shum po kom qef me msu shum sene pi teje hehe po kom qef me ta vjedh diturin hehe kalo mir je i pa pare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: prishja e mashkullit   Today at 11:51 pm

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

prishja e mashkullit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Seksi Shqiptar :: Pyetje rreth seksit -